Rychlá navigace webu » HomePage » Produkty a služby » Microsoft Azure
Microsoft Azure
Microsoft Azure - flexibilní cloudová platforma v rámci globální sítě datacenter společnosti Microsoft.
Výpočetní technika prochází radikální změnou: místo technologie klient-server se začínají využívat cloudy. Tento posun má podobný význam a dopad jako kdysi přechod z počítačů mainframe na infrastrukturu klient-server. Přibývají spekulace o tom, jak se tato nová éra bude vyvíjet v příštích letech, a IT ředitelé a vedoucí IT pracovníci potřebují jasnou vizi, kam tento obor směřuje.
Vznik cloudových služeb zásadně posouvá ekonomickou stránku IT. Cloudová technologie standardizuje IT prostředky a sdružuje je do fondů a také umožňuje automatizovat mnoho činností údržby, které se dnes provádějí ručně. Cloudové architektury usnadňují pružnou spotřebu, samoobslužnou správu a účtování podle využití. Cloudy také umožňují zavádět základní IT infrastrukturu do velkých datových center, ve kterých se projevují významné úspory díky možnostem škálování ve třech oblastech:
Úspory na straně poskytování služeb: Rozsáhlá datová centra snižují náklady na server.
Sdružování požadavků na straně využívání služeb: Narůstající požadavky na výpočetní výkon znamenají lepší celkovou variabilitu, což umožňuje zvyšovat míru využití serverů.
Efektivita modelu více klientů: Při přechodu na model víceklientských aplikací snižuje zvýšení počtu klientů (tj. zákazníků nebo uživatelů) správu aplikací a náklady na servery na jednoho klienta.
Azure je platforma pro cloud computing od Microsoftu, rostoucí kolekce integrovaných služeb – analytických, výpočetních, databázových, mobilních, síťových, úložišťových a webových – umožňující rychleji se pohybovat, dosahovat lepších výsledků a šetřit peníze.
Obsahuje tato řešení:
Virtuální počítače
Databáze SQL
Webové aplikace
RemoteApp
Mobilní back-endy
Všechny komponenty běží v datových centrech společnosti Microsoft, která se nachází na různých místech ve světě. Dvě centra jsou v Severní Americe, dvě v Evropě a dvě v Asii. Platforma dovoluje vývojářům zvolit datové centrum, ve kterém se budou spouštět aplikace a ukládat data, a tím jim umožňuje jim umístit aplikace i data blíže k uživatelům. Každá součást platformy Windows Azure má svoji vlastní roli.
Hlavní výhody Microsoft Windows Azure služeb:
platba za skutečnou spotřebu/používání, nikoliv za vlastnictví IT zdrojů,
snadná škálovatelnost pro plánovanou i neplánovanou zátež, špičky s potřebou masivního škálování,
rychlejší „Time To Market“ pro nové aplikace, služby a řešení,
vysoká dostupnost, SLA 99,9%.
ROAD Group v.o.s.
Professional IT Solutions & Outsourcing