Rychlá navigace webu » HomePage » Produkty a služby » Kamerové systémy
KAMEROVÉ SYSTÉMY
Provádíme montáž kvalitních kamerových a zabezpečovacích systémů pro ochranu a kontrolu Vašeho majetku. Kamerový systém Vám navrhneme dle Vaších požadavků od možnosti monitorování Vašeho obydlí, kanceláře či průmyslových objektů. Obraz můžete následně uložit na nahrávací zařízení nebo online sledovat na Vašem počítači či chytrém telefonu.
IP kamerové systémy
Megapixelové IP kamery poskytují vysoké rozlišení HD, dnešní standard Full HD a přicházející vyšší 3 megapixelové a 5 megapixelové rozlišení. Citlivost kamer na světlo je dnes již srovnatelná s předchozími generacemi analogových systémů. V naší nabídce je mnoho atraktivních designů a provedení, jak pro vnitřní tak i venkovní použití.
Díky použitému hardwaru mohou být kamery vybaveny užitečnými funkcemi, mezi které patří např. PUSH Video (okamžité zasílání video záznamu na mobilní telefon či tablet), technologií WDR – velký dynamický rozsah v obraze pro špičkový obraz za každé situace, inteligentní přísvit Solid Light pro kvalitní noční přísvit kamery, nahrávání na interní SD kartu, odesílání alarmů na Email nebo FTP atd. Mezi standartní vybavení IP kamer patří PoE napájení po datovém kabelu, které značně zjednodušuje instalaci kamer. Stačí natáhnout pouze síťový UTP kabel, díky kterému je možné kameru jak napájet, tak posílat obraz i zvuk.
Analogové kamerové systémy
V současné době jsou analogové kamery stále nejrozšířenějším způsobem řešení kamerových systémů. Výhodou je dobrá kvalita obrazu, nízká cena. V systému lze libovolně kombinovat zapojení současně kamer barevných i černobílých s různým rozlišením a úhlem záběru. CCTV systém umožňuje také provoz pohyblivých kamer s možností dálkového ovládání směru snímání a šířky úhlu záběru. Obraz z kamer je přenášen formou analogového signálu s využitím televizní normy PAL.
K přenosu signálu se nejčastěji využívá běžných koaxiálních kabelů, nebo UTP kabelu, který se běžně využívá pro přenos dat v počítačových sítích. UTP kabel má tu výhodu, že vykazuje mnohem menší zkreslení, útlum přenášeného signálu a také umožňuje přenos na vzdálenost až 300m. V případě použití zesilovače lze dosáhnout přenosu signálu po UTP až na vzdálenost 600 metrů což je dostatečné pro instalaci i ve větším objektu.
Při použití UTP kabelu není třeba přivádět ke kameře další napájecí kabel a to z toho důvodu, že po UTP lze současně přenášet signál a napájení. To znamená další nemalá úspora výdajů.
HD-SDI kamery s Full HD rozlišením obrazu
HD-SDi kamerové systémy jsou prostředníkem mezi analogovými a IP kamerovými systémy. Jsou vhodné tam, kde je již stávající koaxiální kabeláž RG-59 a RG-6 rozvedena a nelze ji jednodušše vyměnit. S technologií HD-SDi není nutná nákladná reinstalace celého systému, kamerové systémy HD-SDi se vyznačují jednoduchostí instalace a kompatibilitou mezi různými výrobci kamer i záznamových zařízení. HD-SDI kamery snímají obraz v rozlišení 1920 x 1080 (Full HD 1080p) nebo 1280 x 720 (HD 720p), formát obrazu je 16:9 a snímková rychlost až 30 snímků/s při Full HD rozlišení a až 60 snímků/s při HD rozlišení. Snímaný obraz je vysílán z kamer sériovým digitálním výstupem (SDI) osazeným BNC konektorem přímo do záznamového zařízení. Digitální přenos obrazu zajišťuje mnohem vyšší kvalitu obrazu než HD-TVi, HD-CVi či HD-AHD kamerové systémy. Rychlost a kvalita obrazu a záznamu v mnohých ohledech předčí kvalitu IP systému. Pro další vývoj HD-SDi se plánuje moderní ultra HD 4k rozlišení kamer.
ROAD Group v.o.s.
Professional IT Solutions & Outsourcing